- Експерти з меблів радять
- 17 сподобалося
- 4117 переглядів

Ринок дерев'яних меблів дуже різноманітний і часом стає складно визначити якісний виріб. Хочеться, щоб вони прослужили довго та надійно. У цій статті ми розповімо Вам, на що звернути увагу при виборі меблів.
Основні ознаки якісної технології меблів з дерева
-
Порода дерева й твердість деревини. Це одна з найважливіших ознак, яка повинна відповідати передбачуваному навантаженню на меблі. Твердою породою вважаються клен, ясен, дуб, горіх, бук. До м'яких різновидів відносять сосну, ялину, кедр. В процесі експлуатації на них частіше утворюються подряпини та тріщини, тому вони вимагають дбайливого ставлення.
-
Шліфування. Поверхня дерев'яних меблів повинна бути гладкою, рівною, без задирок. Якщо вона була проведена поперек текстури, то можлива поява розлучень і подряпин, що призведе до нерівномірного фарбування.
-
Фарбування. Фарба додає вишуканість і неповторний забарвлення, дозволяє імітувати різні породи дерева. При використанні якісної фарби, на поверхні не утворюються ніякі плями і розводів. Всі сторони повинні бути одного кольору, якщо звичайно, спеціально не створювалася штучна нерівність в ході дизайнерського рішення.
-
Покриття. Воно може бути глянцевим і матовим. Хороше покриття забезпечує захист дерев'яних меблів від зовнішніх впливів, не дозволяє красі розтріскуватися і з'являтися зазорам. Дешеві дерев'яні меблі просто фарбуються або взагалі не обробляються.
-
Торець. Всі видимі зовнішні частини повинні бути гладкими, без зазорів і щілин.
-
Опора або ніжки. Вони можуть бути дерев'яними, металевими або пластиковими. Можливість їх регулювання дозволить встановити меблі рівно навіть при викривлених підлогах.
-
Меблева фурнітура. Важливо звернути пильну увагу на її якість, адже якщо виробник вирішив заощадити на ній, то швидше за все, він заощадив і на технології виготовлення меблів з дерева. На якісній фурнітурі повинна бути позначена марка виробника. Дешеві комплектуючі мають нерівний колір, дефекти та скрипи при відкриванні дверей.
Ознаки неякісних меблів
- Шорсткувата поверхня;
- Наявність подряпин і вм'ятин;
- Замутнене покриття, яке приховує текстуру дерева;
- Скрип і неплавне відкривання й закривання дверей шафи або при висуненні ящиків комода.
- Застиглі «сльозинки» в результаті поганого фарбування, частіше на вертикальних елементах виробів.
Дерев'яні меблі – ознака гарного смаку та достатку, і з роками вона стає тільки цінніше. Недарма ж вона є фаворитом серед любителів антикваріату. Тому, купуйте тільки якісні вироби на перевірених фабриках.