- Експерти з меблів радять
- 3 сподобалося
- 44891 переглядів

Що робити, якщо хочеться оновити шафу на дачі або ж рука не піднімається викинути старовинну бабусину консоль? Звичайно, перше що напрошується - віддати дорогі серцю речі професіоналу, а він вже сам вирішить, як реставрувати старі меблі, щоб вони стали виглядати, як справжнє ретро, - добротно та гідно. На жаль, не так багато зустрічається фахівців, які знають, як зістарити меблі й зберегти її шарм. Але якщо ви не боїтеся труднощів, то варто спробувати освоїти мистецтво реставрації за допомогою майстер-класів, в них дається безліч практичних рекомендацій.
Як перефарбувати меблі
Насамперед вирушаємо в магазин і купуємо такі матеріали:
- шпатель, шліфувальні машини, два види наждачного паперу (грубозернисту і м'яку);
- малярський скотч, ємність для фарби, набір пензлів, валик для фарбування;
- розпилювач (якщо потрібно буде обробляти велику площу);
- захисні окуляри;
- розчинник для знежирення;
- гумові рукавички;
- шпаклівка;
- лаки на водній основі;
- акрилова або водоемульсійна фарба.
Для початку меблі треба уважно оглянути, виявити всі дефекти. Якщо шафа велика, то її краще демонтувати, окремі деталі фарбувати простіше.
Видаляємо старе покриття, або як оновити старі поліровані меблі
Для початку потрібно меблі привести в порядок: відмити за допомогою губки, змоченою в пральному порошку. Як слід просушити паперовими рушниками. Видалити старе лакове покриття можна трьома способами:
- механічним. Буде потрібно шліфувальну машину та широкий шпатель. З важкодоступних місць лак допоможе видалити викрутка з плоским наконечником.
- хімічним. Потрібно придбати спеціальні змивки. Але це один з найбезпечніших способів, як переробити старі поліровані меблі, без великих витрат. Вміст треба нанести на поверхню, а через деякий час, вказаний в інструкції, видалити шпателем або грубозернистим наждачним папером.
- тепловим. Будівельний фен відмінно справляється з видаленням старого лакового покриття.
Як пофарбувати старі поліровані меблі
Далі поверхню необхідно відшліфувати. Робимо це за допомогою звичайного наждачного паперу. Якщо обробляємо дерев'яну поверхню з яскраво вираженою текстурою, то рухи повинні бути уздовж малюнка. Тепер потрібно поверхню знежирити. Наносите вміст на предмет широким пензлем. Обов'язково дайте добре просохнути.
Старі шафи й столи, скоріш за все, мають невеликі пошкодження, тріщини, відколи. Тому їх потрібно заґрунтувати й зашпаклювати. Фахівці рекомендують робити ґрунтовку в два-три шари. Не економте на якості. Обов'язково даємо просохнути. Спочатку виступаючі невеликі частини профарбовуємо пензликом, великий масив - валиком. Можна використовувати аерозольні балончики.
Як пофарбувати лаковані меблі, не знімаючи лак
Навряд чи вийде хороший результат, але якщо потрібно гарнітур перетворити й ви віддаєте собі звіт, що може щось піти не так, то проведіть екперимент на меблях, які не шкода зіпсувати. Технологія в принципі така ж, як описана вище. Єдине, що пропускаємо - зняття лаку. Дуже ретельно знежирюємо поверхню. Потім покриваємо шаром спеціальною адгезійною грунтовкою, яка повинна надійно скріпитися з попереднім покриттям. Звичайно така грунтовка досить дорога. Коли вона просохне - наносимо білу фарбу в три шари. Ну і останній штрих - міняємо фурнітуру на більш вишукану. Тепер ви знаєте, як пофарбувати старі меблі в білий колір, - як бачите, це досить просто. Головне, вибрати грунтовку та фарбу перевіреної торгової марки.
Роботи багато, але результат того вартий, якщо вам подобається старовинні дерев'яні меблі. Якщо хочете, щоб спальня радувала затишком і приємним мікрокліматом, віддайте перевагу натуральним матеріалам. Вибрати ліжко з натуральної деревини можна в інтернет-магазині К'Лен - в асортименті знайдете багато цікавих рішень.