Як пофарбувати або перефарбувати меблі з дерева

Що робити, якщо хочеться оновити шафу на дачі або ж рука не піднімається викинути старовинну бабусину консоль? Звичайно, перше що напрошується - віддати дорогі серцю речі професіоналу, а він вже сам вирішить, як реставрувати старі меблі, щоб вони стали виглядати, як справжнє ретро, ​​- добротно та гідно. На жаль, не так багато зустрічається фахівців, які знають, як зістарити меблі й зберегти її шарм. Але якщо ви не боїтеся труднощів, то варто спробувати освоїти мистецтво реставрації за допомогою майстер-класів, в них дається безліч практичних рекомендацій.

Як пофарбувати або перефарбувати меблі: матеріали

Як перефарбувати меблі

Насамперед вирушаємо в магазин і купуємо такі матеріали:

 • шпатель, шліфувальні машини, два види наждачного паперу (грубозернисту і м'яку);
 • малярський скотч, ємність для фарби, набір пензлів, валик для фарбування;
 • розпилювач (якщо потрібно буде обробляти велику площу);
 • захисні окуляри;
 • розчинник для знежирення;
 • гумові рукавички;
 • шпаклівка;
 • лаки на водній основі;
 • акрилова або водоемульсійна фарба.

Для початку меблі треба уважно оглянути, виявити всі дефекти. Якщо шафа велика, то її краще демонтувати, окремі деталі фарбувати простіше.

Як пофарбувати або перефарбувати меблі: видаляємо старе покриття

Видаляємо старе покриття, або як оновити старі поліровані меблі

Для початку потрібно меблі привести в порядок: відмити за допомогою губки, змоченою в пральному порошку. Як слід просушити паперовими рушниками. Видалити старе лакове покриття можна трьома способами:

 • механічним. Буде потрібно шліфувальну машину та широкий шпатель. З важкодоступних місць лак допоможе видалити викрутка з плоским наконечником.
 • хімічним. Потрібно придбати спеціальні змивки. Але це один з найбезпечніших способів, як переробити старі поліровані меблі, без великих витрат. Вміст треба нанести на поверхню, а через деякий час, вказаний в інструкції, видалити шпателем або грубозернистим наждачним папером.
 • тепловим. Будівельний фен відмінно справляється з видаленням старого лакового покриття.

Як пофарбувати або перефарбувати меблі: шліфування

Як пофарбувати старі поліровані меблі

Далі поверхню необхідно відшліфувати. Робимо це за допомогою звичайного наждачного паперу. Якщо обробляємо дерев'яну поверхню з яскраво вираженою текстурою, то рухи повинні бути уздовж малюнка. Тепер потрібно поверхню знежирити. Наносите вміст на предмет широким пензлем. Обов'язково дайте добре просохнути.

Старі шафи й столи, скоріш за все, мають невеликі пошкодження, тріщини, відколи. Тому їх потрібно заґрунтувати й зашпаклювати. Фахівці рекомендують робити ґрунтовку в два-три шари. Не економте на якості. Обов'язково даємо просохнути. Спочатку виступаючі невеликі частини профарбовуємо пензликом, великий масив - валиком. Можна використовувати аерозольні балончики.

Як пофарбувати або перефарбувати меблі: фарбування

Як пофарбувати лаковані меблі, не знімаючи лак

Навряд чи вийде хороший результат, але якщо потрібно гарнітур перетворити й ви віддаєте собі звіт, що може щось піти не так, то проведіть екперимент на меблях, які не шкода зіпсувати. Технологія в принципі така ж, як описана вище. Єдине, що пропускаємо - зняття лаку. Дуже ретельно знежирюємо поверхню. Потім покриваємо шаром спеціальною адгезійною грунтовкою, яка повинна надійно скріпитися з попереднім покриттям. Звичайно така грунтовка досить дорога. Коли вона просохне - наносимо білу фарбу в три шари. Ну і останній штрих - міняємо фурнітуру на більш вишукану. Тепер ви знаєте, як пофарбувати старі меблі в білий колір, - як бачите, це досить просто. Головне, вибрати грунтовку та фарбу перевіреної торгової марки.

Роботи багато, але результат того вартий, якщо вам подобається старовинні дерев'яні меблі. Якщо хочете, щоб спальня радувала затишком і приємним мікрокліматом, віддайте перевагу натуральним матеріалам. Вибрати ліжко з натуральної деревини можна в інтернет-магазині К'Лен - в асортименті знайдете багато цікавих рішень.

Товар додано до списку бажань
Товар додано до порівняння