- Експерти з меблів радять
- 8 сподобалося
- 7011 переглядів

Деревина вважається одним з найбільш потрібних і популярних матеріалів в будівництві. Її використовують при зведенні будівель, в якості оздоблювального матеріалу та виробництві меблів. Причина затребуваності криється в ефектному вигляді, екологічності, високих показниках міцності й надійності. Незважаючи на ряд переваг, меблі будуть такі, тільки в разі дотримання всіх норм обробки матеріалу та вологості.
Дотримання норм вологості при виготовленні меблів

Вже на початковому етапі виготовлення вимірюється вологість матеріалу. Спочатку матеріал проходить повітряну сушку, де вологість досягається значень 30-40%. Але оптимальні значення для обробки - від 10 до 12% води.
По закінченню процедури повітряної сушки проводиться сушіння деревини, яке й забезпечує довговічність конструкцій. В кінцевому підсумку, меблі з дерева не повинні містити більше 10% води. Проводиться сушка в спеціальних умовах, є декілька технологій: вакуумна, контактна, камерна, в рідкому середовищі, в електричному полі струмів високої частоти. У природних умовах домогтися такого низького відсотка, за короткий час, неможливо. Для кожної породи дерева потрібна різна тривалість сушіння. Про технологію виготовлення меблевого щита ми вже писали в наших статтях.

Зниження вологості в результаті сушки дозволяє нормально відшліфувати поверхні, робить вироби надійними та довговічними. При неправильній сушці деревини можуть з'являтися такі дефекти:
Викривлення деревини
- поперечне;
- поздовжнє по площині;
- поздовжнє по кромці;
- гвинтоподібне.
Розтріскування
- торцеві тріщини;
- поверхневі тріщини;
- внутрішні тріщини.
Яка вологість повинна бути в кімнаті - оптимальні значення
Клімат всередині приміщення має значення не тільки при виробництві, а й експлуатації дерев'яних виробів. Підбираючи меблі, варто враховувати вологість в кімнаті. Оптимальні значення - це від 40% до 80%. Якщо показник перевищує 90% псування речей уникнути неможливо. Деревина поступово починає сиріти та деформуватися, може з'явитися грибок, вироби втрачають привабливий вигляд, стають нестійкими.

Підтримувати оптимальний клімат можна декількома способами:
- за допомогою спеціальних зволожувачів повітря;
- кліматична техніка з функціями осушення або навпаки;
- регулярне вологе прибирання;
- натирання меблів спеціальним маслом або воском;
- періодична обробка деревини спеціальними, антигрибковими та протипаразитними розчинами.

При покупці товарів для будинку, варто дуже відповідально підійти до вибору продавця. На нашому сайті представлена тільки якісні меблі з дерева, які виготовляються за всіма нормами та стандартами. Вироби виготовляються в спеціально облаштованих цехах, враховуючи особливості умов праці з деревиною. Такий підхід дозволяє створювати унікальні й довговічні товари.