- Цікаве про виробництво К'Лен
- 5 сподобалося
- 16752 переглядів

В сьогоднішній статті ми хочемо розповісти вам про етапи виготовлення меблів. Як приклад наведемо ліжко. Сам процес є трудомістким та тривалим у часі. Щоб отримати одне натуральне та якісне ліжко потрібно затратити як мінімум 3 місяці часу та залучити до роботи близько 25 чоловік.
Технологічний процес.
Щоб відповісти на питання, як виготовляють меблі з дерева, ми вирішили показати вам поетапно весь технологічний процес. Отже:

Етап 1. Закупка та доставка круглого лісу.
Виробництво меблів на підприємстві починається з доставки закупленого лісу. Деревина сертифікована та має спеціальне маркування, що в свою чергу дозволяє відслідковувати географію рубки та гарантує якість.
Круглий ліс за допомогою гідравлічних маніпуляторів розвантажується в штабелі та подається на естакади перед пилорамами– верстатами з стрічковими пилами, що розпилюють дерево на дошки. Після цього вони подаються на верстати для виготовлення дерев’яних рейок з прямокутним січенням. На цьому етапі також відбувається сортування заготовок та видалення дефектів (сучків, гнилі, тощо).
Рейки складують на піддони та пропарюють в спеціальних камерах. Під дією пари деревина змінює колір та покращуються її фізико-механічні властивості. Етап первинної обробки завершено.
Етап 2. Сушіння.
Піддони заготовки розміщуються на сушильному полігоні – це відкрита територія, де під дією сонця та вітру деревина висихає природній шляхом (цей етап триває 20-25 днів).

Після цього заготовку висушують в герметичних сушильних камерах. Щоб досягнути оптимальної вологості (10% +/-2%), під контролем деревина рівномірно зволожується та сушиться протягом 30-60 днів. В деревину вмонтовуються спеціальні датчики, що надсилають на консоль управління інформацію про вологість та температуру, що дає змогу оператору керувати процесом.
Етап 3. Сортування.
Обов’язковим пунктом виготовлення меблів є контроль якості заготовок. Кваліфіковані працівники відбирають заготовки з виявленими дефектами (сучки, кривизна, гниль, тріщини), вони є непридатними для подальшого виробництва.
Етап 4. Виготовлення щита.
Заготовки, які пройшли контроль, сортують за текстурою та кольором і подають на верстат для формування шипів та нанесення клею. Потім на лініях, з високою швидкістю, заготовки прилягають одна до одної та склеюються в ламелі заданої довжини. Після цього їх позбавляють від залишків клею та нерівностей, остаточно підбирають за фактурою та кольором і відправляють на лінію склеювання щитів по ширині. Спеціальні верстати наносять клей та під тиском 200 атм формують щити заданих розмірів. В цьому випадку ми отримуємо зрощений щит.
Як роблять меблі з масиву?
Для виготовлення цільного щита процес той самий, за винятком склеювання ламелей на довжину, оскільки вони вже є цільними та довгими і склеюються тільки в ширину. Саме із-за цього цільний щит, а відповідно і деталь з нього, не може бути довшим ніж 2м.
Щит готовий. Він є головним напівфабрикатом для виготовлення майже всіх виробів з дерева. На нашому підприємстві далі він прямує в меблевий цех, де проходить ще декілька етапів обробки:
Етап 5. Розкрій щита на деталі.
В спеціальну програму вносять необхідні параметри майбутніх деталей. Програма автоматично визначає розміщення деталей на щиті та запускає верстат для розкрою.


Етап 6. Обробка деталей.
Далі проводиться механічна обробка викроєних деталей (висвердлюють отвори, пази, знімають фаски, обробляють периметр тощо).
Наступним етапом є ручне шпаклювання деталей для обробки мікротріщин та сучків.
Оброблені деталі обов’язково шліфують в три етапи:
- автоматизована обробка сторін деталі (кромкошліфування);
- ручна обробка частин деталей;
- плоске шліфування поверхонь деталей.

Фінальною стадією виготовлення меблів є обробка поверхонь деталей, що включає в себе фарбування або оліювання. Покриття деталей здійснюється виключно вручну.
Готові деталі разом з фурнітурою та допоміжними матеріалами упаковують в картонні коробки, зручні для транспортування та перенесення. В кожну коробку обов’язково вкладають інструкцію для складання, що робить можливим самостійний монтаж меблів.
І готове ліжко прямує до Вас.
Звичайно слід згадати відділ дизайну та розробки креслення як для верстатів, так і для майстрів. Це також клопітка та точна праця, без якої важко досягати якісних результатів. В своїх розробках наші креслярі орієнтуються на практичність, надійність та побажання покупців. Будь-яка розробка проходить тестування на виробництві, де креслення уточнюються та переробляються доти, поки не буде отримано ідеальний виріб.
Результат роботи ви можете оцінити самі. Купити дерев’яні меблі нашого виробництва можна в інтернет-магазині klen.ua. Ми гарантуємо якісні, натуральні та екологічно безпечні меблі. Тому що ми цінуємо нашу працю і прагнемо, щоб вона не пропала даром.
Сподіваємося наша стаття була для вас корисною та пізнавальною. Якщо у вас виникли питання, пишіть їх в коментарях до цієї статті. Ми завжди готові розповісти більше про нашу справу.